Péče a údržba kůže

Doporučené čištění a údržba:

Udržujte kůži bez prachových částic. Jednou do týdne čalounění vysajte a přetřete vlhkým bavlněným hadříkem.

Nikdy nepoužívejte chemické prostředky, nebo běžné čisticí prostředky, které jsou na trhu. Ty mohou zásadně ovlivnit vlastnosti kůže a nenávratně ji poškodit!
Před aplikací jakéhokoliv prostředku na kůži, proveďte vždy zkoušku na méně viditelném místě.

Čerstvé skvrny a znečištění ihned odstraňte za pomocí navlhčené utěrky. Použijte umělou houbu namočenou v destilované vodě a krouživými pohyby jemně otírejte skvrnu, netlačte, a poté pečlivě vysušte vlněnou utěrkou. Případnou tekutinu ihned odsajte papírovým ručníkem nebo kapesníkem. Jakmile kůže absorbuje tekutinu, může být skvrna nevratná! Jestliže nelze skvrnu odstranit, obraťte se na specializovaný servis.

Kompletní čištění a konzervaci koženého čalounění provádějte 2 – 4x za rok (dle intenzity užívání). Zachováte tím měkkost a atraktivní vzhled koženého čalounění i po delší době používání.

Rada na závěr:

Ujistěte se, že Váš kožený čalouněný nábytek je umístěn nejméně 50 cm od zdrojů tepla (např. krby, kamna, topení apod.). Nevystavujte kůži přímému slunečnímu záření nebo jinému silnému zdroji světla. Pomůžete tím udržet kůži vláčnou a předejdete jejímu praskání, lámání a vyblednutí.

U pohovek a sedacích souprav užívejte k sezení pouze místa k tomu určená! Střídavě užívejte všechna místa sedací soupravy, aby se předešlo rozdílům ve vzhledu kůže a tvrdosti jednotlivých sedáků.

Větrejte v obdobích vlhka. Optimální klimatické podmínky pro kožený nábytek jsou: vlhkost vzduchu 50 – 75% a teplota vzduchu 10 – 25°C.

Na kožené čalounění nikdy nepokládejte noviny a časopisy. Novinové barvivo může proniknout a zabarvit povrch kůže. Doporučujeme zkontrolovat místo dlouhodobého a přímého kontaktu mezi různými materiály, aby nedošlo k nežádoucímu vzájemnému působení mezi těmito komponenty (např. nestálobarevných polštářů, dekorativních textilií, oblečení apod.).

Povrchová úprava kůže podléhá přirozenému stárnutí, především u světlých barev, které mohou časem žloutnout. Je vhodné s tím počítat při výběru barvy kůže.